Kaimas (Jančiūnai) šventė garbingą 150-ąjį jubiliejų

janciunai1-36625-s150x84

Birželio 5 d.  Jančiūnuose vyko graži, jubiliejinė šventė – 150 metų kaimui. Šventė prasidėjo šv. mišiomis Butrimonių  šv. Arkangelo Mykolo  bažnyčioje. Šv. mišias aukojo  parapijos kunigas Šimon Viklo. 

Po šv. mišių visi rinkosi Jančiūnų laisvalaikio salėje, kur vyko koncertas. Džiugu, kad į  šventę susirinko gausus svečių būrys – tai rajono meras Zdzislav Palevič, savivaldybės tarybos narys Tadeuš Rudis, buvęs kolūkio ,,Kirovo“ pirmininkas Jan Olechnovič su savo žmona, buvusiąja Jančiūnų darželio vedėja, Regina Olechnovič, seniūnijos seniūnė Vanda Belska.

 

Jubiliejinį renginį pradėjo kaimo gyventoja Teresa Ruselevič – perskaitė savo kūrybos nuoširdžius eilėraščius apie gimtąjį kaimą. Visus susirinkusius  šiltai sveikino rajono meras Zdzislav Palevič, kuris didžiuojasi gimęs čia, Jančiūnų kaime.  Meras dėkojo už bendruomenės aktyvumą, už gražią idėją suburti visus šitoje šventėje ir linkėjo toliau tęsti bendruomeniškumo tradicijas. Prisiminimais ir gerais laikais dalijosi buvęs kolūkio ,,Kirovo“ pirmininkas Jan Olechnovič. Savo karjeros kelią jis pradėjo šitame kaimelyje būdamas labai jaunas, iškart po studijų. Džiaugėsi, kad neliko vienas, bet sulaukė pagalbos, kolūkio gyventojai, suvieniję jėgas, galėjo daug ko pasiekti.

 

Šventės metu susirinkusius linksmino smagiais  šokiais Jančiūnų vaikai, melodingas dainas atliko jaunimas ir Butrimonių gimnazijos jaunimo choras. Akimirkai atsidurti praeityje padėjo parodytas nuotraukų albumas, vedėjų prisiminta kaimo istorija ir įdomiausi faktai.

 

Renginio pabaigoje Butrimonių bendruomenės pirmininkė Teresa Savel  kalbėjo, kad  tokį garbingą savo kaimo jubiliejų padėjo organizuoti bendruomenės susitelkimas ir entuziazmas.  Nuoširdžiai padėkojo visiems šventėms rengėjams, bendruomenės nariams, kurie negailėjo savo laiko ir pinigų, kad ši šventė būtu visiems įsimintina. Atminimo dovanėles gavo nuostabūs ir geri žmonės, kurie rėme ir padėjo organizuojant šventę: Romualdas Želudevič, Tadeuš Rudis, Stanislav Šymkonis, Leokadia Dubravska, Vanda ir Oleg Belski, Edvard Jankovski, Miroslav Voitkevič, Henryk Požaricki, Roman Mikonis, taip pat įmonė ,,Jančiūnų ratas“,  Jančiūnų daugiafunkcis centras, biblioteka, pramogų salė, Butrimonių Anos Krepštul gimnazija.

 

Jubiliejaus iškilmingos akimirkos ir įspūdžiai liks ilgai prisiminimuose. Viena didelė šeima  susitiko, smagiai bendravo, buvo kartu.

 

Teresa Savel

Butrimonių bendruomenės centro pirmininkė