Butrimonių seniūnijos šventė!

Butrimonių seniūnijos dienos – tai jau tradicija tapęs renginys. Šventė prasidėjo birželio 26 d. prie Rakliškių tvenkinio, kur įvyko paplūdimio tinklinio turnyras, skirtas seniūnijos taurei laimėti. Antra diena, birželio 27 d., organizatoriai paruošė kultūrinę programą.

Pirmiausia žmonės vyko į Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią, į mišias už gyventojus, o vėliau visi gyventojai susirinko aikštelėje prie Butrimonių pagrindinės mokyklos.

Kartu su vietos gyventojais renginyje dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotoja Ana Jesvilienė, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, Lietuvos Respublikos Seimo narė Beata Petkevič, Butrimonių parapijos klebonas kun. Juzef Aškelovič, Butrimonių seniūnijos seniūnė Vanda Belska, Kalesninkų seniūnijos seniūnė Danuta Vilbik, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narys Tadeuš Rudzis.

 
 

– Gerbiamieji Butrimonių seniūnijos gyventojai ir svečiai, dar neseniai buvome pripratę laisvai susitikinėti, bet pastaruosius dvejus metus viskas pasikeitė. Žingsnis po žingsnio vėl grįžtame prie normalaus gyvenimo. Dėkoju visiems organizotariams, kad tokiu metu išdrįso pakviesti mus ir švęsti. Seniūnijos šventė – tai visų gyventojų šventė. Esate didžiausias seniūnijos turtas. Tie du pandemijos metai parodė, kad mūsų gyvenimas yra trapus. Visos nelauktos problemos, nelaimės ir ligos gali labai greitai pakeisti mūsų gyvenimą. Turime džiaugtis kiekviena akimirka, kiekviena diena ir dėkoti Dievui. Dabartinėje situacijoje mes turime būti vieningi. Vieningumas – tai didžiulė jėga, kurio dėka mes galime įveikti daug sunkumų gyvenime. Linkiu Jums džiaugtis šia akimirka ir šia švente,- kalbėjo meras Zdzislav Palevič.

Šventėje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Seimo narė Beata Petkevič pabrėžė, kad tokie bendri susitikimai – tai puiki proga pamatyti artimuosius po tokios ilgos pertraukos. Turime būti vieningi, laikytis mūsų tradicijų ir vertybių, nes tik jų dėka jausimės tikri ir laimingi.

 
 

Seniūnijos seniūnė Vanda Belska pristatė gyventojams Butrimonių seniūnijos veiklos ataskaitą. Per praeitus metus seniūnija pasiekė daug. Buvo sėkmingai įgyvendinti keturi projektai, tvarkomi keliai, seniūnijos jaunimas dalyvavo sporto varžybose, buvo organizuojami įvairaus tipo renginiai. Šventės šeimininkė taip pat  padėkojo visiems seniūnijos darbuotojams.

Iš karto po padėkos žodžių prasidėjo talentingų Butrimonių Anos Krepštul mokinių pasirodymai. Moksleiviai žiūrovus džiugino savo dainomis ir šokiais. Scenoje taip pat pasirodė Radoslav Stasilo, talentingas medicinos universiteto studentas, sužavėjęs publiką savo balsu ir dainomis.

Visų laukiamas buvo Katažinos Zvonkuvienės pasirodymas. Savo nuoširdumu ir gerai pažįstamomis dainomis Katažina sukūrė šiltą ir energingą atmosferą. Muzikantų „Ristretto“ ir „Mix Dance“ pasirodymai kvietė šokti ir linksmintis. Šventėje netrūko pramogų vaikams, džiaugsmingų susitikimo nuotaikų ir šokių.

Prie šventės organizavimo prisidėjo:
Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai (EŽŪPKR);
Nacionalinė mokėjimo agentūra;
Šalčininkų rajono savivaldybė;
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras;
Butrimonių seniūnija;
Asociacija ,,Butrimonių bendruomenės centras”.