Derliaus šventė

Ruduo nebūtinai turi būti liūdnas. Tuo buvo galima įsitikinti ir rugsėjo 12 dieną Šalčininkuose, kur įvyko tradicinė Šalčininkų rajono Derliaus šventė. Po metų pertraukos tai buvo ypatingas renginys mūsų  kraštui. Organizuojamam renginiui kaip ir kasmet ruošėsi visas rajonas: Šalčininkų rajono savivaldybė, Šalčininkų kultūros centras, seniūnijos, bendruomenės dėjo organizavimo pastangas,.

Vasariškai šilta diena puikiai tiko linksmybėms, vaišėms ir nuoširdžiam bendravimui. Gaila, kad dėl pandemijos apribojimų pritrūko seniūnijos kiemelių.

Šventė prasidėjo padėkos už derlių ir žemdirbius Šv. Mišiomis, kurias aukojo Šalčininkų parapijos klebonas Ruslan Vilkel ir kun. Aleksandr Gaičauskas. Sakydamas pamokslą klebonas pabrėžė duonos ir maldos svarbą. Pamaldų metu pašventinti visų 13 seniūnijų atnešti pabaigtuvių vainikai ir dovanos. Gyventojai, kaip visada, nenuvylė ir sukūrė be galo gražius vainikus, kurie papuošė sceną.

Renginyje dalyvavo daug garbingų svečių: LR Seimo narė Beata Petkevič, l.e. Trakų rajono mero pareigas Marija Puč, Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvos Urszula Doroszewska, Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvos konsulė Irmina Šmalec, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas, su Šalčininkų rajono savivaldybe bendradarbiaujančių Lenkijos institucijų delegacija, iš jų Kujavijos – Pamario vaivadijos delegacija, kuriai vadovavo maršalek Zbigniew Ostrowski, kuris kelerius metus remia Šalčininkų Derliaus šventę.

Šventėje buvo pagerbti geriausi Šalčininkų rajono ūkininkai,be to tai buvo puiki proga padėkoti žemdirbiams už jų darbą ir galimybė įteikti apdovanojimus.

Derliaus šventėje paskelbti konkurso „Gražiausia sodyba“ rezultatai. Nugalėtojams įteikti diplomai ir dovanos.

Šių metų Derliaus šventėje nepritrūko ir žvaigždžių pasirodymo – grupė „Klezmafour“ , o į šventės pabaigą publiką linksmino legendinė grupė „Rondo“,atlikusi naujus ir gerai žinomus publikos pamėgtus kūrinius.

Butrimonių bendruomenės centras dėkoja ŽUM ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracijai už piniginę paramą projektui ,,(Tradicijų kaleidoskoopas III)”(Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės (toliau VVG) vietos plėtros strategijos Nr. 42VS-KV-15-1-06752-PR001 ,,Šalčininkų rajono vietos plėtros strategija 2014-2020 m.’’ (toliau – VPS) II prioriteto priemonės ,,Bendruomenių iniciatyvų skatinimas’’ veiklos sritį ,, Parama bendruomenių socialinės partnerystės iniciatyvoms’’ Nr. LEADER- 19.2-SAVA-7.2). 

Derliaus šventė kiekvienam mūsų bendruomenės gyventojui yra viena gražiausių švenčių metuose!