Derliaus šventė

Derliaus šventė Šalčininkuose įvyko rugsėjo 22 d. Tai  kasmetinė Šalčininkų rajono šventė, kurioje  apdovanojimi ūkininkai, čia kiekvienai rajono bendruomenei suteikiama  galimybė parodyti savo išmonę demonstruojant gražiausius rankdarbius, pateikiant skaniausius patiekalus. Susirinkusiems smagu stebėti   derliaus pagerbimo tradicines pabaigtuvių apeigas ir, žinoma, koncertinę programą.

Šventės pradžioje visi dalyviai buvo pakviesti dalyvauti šv. Mišiose, kurias miesto parke aukojo vyskupas Arūnas Poniškaitis. Po pamaldų Derliaus šventės oficialią pradžią paskelbė Šalčininkų rajono meras ZdzislavPalevič.

Derliaus šventė – tai džiaugsmo ir linksmybių diena, todėl organizatorių buvo pasirūpinta ir pramogomis. Svečiai galėjo apžiūrėti išradingai įkurtus seniūnijų kiemelius, paskanauti gardžių patiekalų, kuriuos paruošė geriausios seniūnijų šeimininkės. Prie scenos puikavosi išrikiuoti labai gražūs mūsų rajono moterų  rišti pabaigtuvių vainikai. Jau įprasta, kad šventėje pagerbiami geriausi Šalčininkų rajono ūkininkai. Trečioji vieta šiame  konkurse skirta mūsų bendruomenės narių – Nijolios ir MiroslavoVoitkevičių šeimai iš Jančiūnų. Jų ūkį sudaro  131 ha, sėjami rugiai, avižos, grikiai, lubinai.

Renginio metu buvo paskelbti konkurso „Gražiausia sodyba“ nugalėtojai. Nors mūsų seniūnijos atstovai nebuvo pirmi, bet dėkojame Nijoliai ir Josifui Karpičiams uždalyvavimą konkurse (Butrimonių k.). Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie Butrimonių bendruomenės kiemelio kūrimo, patiekalų ruošos.

Butrimonių bendruomenės centras dėkoja ŽUM ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracijai už piniginę paramą projektui ,,(pavadinimą įrašysiu vėliau)”(pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimą), kurio tikslas bendruomeniškumo skatinimas, iniciatyvos palaikymas ir bendrų veiklų ir renginių organizavimas. Derliaus šventė – viena iš projekto priemonių, kuri sutelkė įvairaus amžiaus ir pomėgių Butrimonių seniūnijos gyventojus, kuriems rūpi bendruomenė. Gyventojai didžiuojasi, jog jų iniciatyvos ir pastangos yra pastebimo ir vertinamos.