Draugiškai veikim, bendraukim ir siekim

Aktyvinti jaunimą, skatinti jaunuolius dalyvauti bendruomeninėje gyvenamosios vietovės veikloje nėra lengvas uždavinys. Dažniausiai tikimasi, kad pats jaunimas turi suprasti, kad būnant vieningoje  bendruomenėje galima nuveikti didelius darbus. Norėdamas pagerinti jaunų žmonių gyvenimo kokybę, stiprinti tarpusavio  bendruomeniškumo ryšius, užmegzti naujus ryšius  su kaimynine bendruomene Butrimonių bendruomenės centras pateikė paraišką jaunimo projektui ,,Draugiškai veikim, bendraukim ir siekim”. Jaunimo projekto veiklos įgyvendinimo sutartį Nr. GS(9.3.2)-270 2020 m. gegužės 28 d. pasirašė BBC ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracija. Projekto vertė – 1400 eurų, savivaldybės finansuojama suma – 600 eurų.

Šalčininkų rajono savivaldybė palaiko daugelį Butrimonių bendruomenės iniciatyvų, projektų. 2018 metais renovuoti Butrimonių kaimo bendruomenės namai,  gyventojams sudarytos sąlygos sportuoti, turiningai praleisti laisvalaikį, susitikti pabendrauti (yra vaikų žaidimų vieta). Vis didesnis dėmesys skiriamas darbui su vaikais ir jaunimu. Siekiama, kad jaunimas būtų   aktyvesnis visuomeninėje veikloje,  domėtųsi savanoriavimu, kultūra, bendrautų tarpusavyje, propaguotų sveiką gyvenimo būdą.

2020 metų rugpjūčio – gruodžio mėnesį buvo vykdomas Butrimonių bendruomenės centro inicijuotas jaunimo projektas ,,Draugiškai veikim, bendraukim ir siekim“.

Projekto pagrindinis tikslas: suteikti prasmingos veiklos ir saugaus, turiningo laisvalaikio savirealizacijos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms, siekiant palengvinti ir pagerinti jų integraciją bei gyvenamąją aplinką. Projekte dalyvauti pakviestas Butrimonių, Dailidžių ir Jančiūnų bendruomenių jaunimas.

Visą rugpjūčio mėnesį vykdant numatytas projekto veiklas jaunimas buvo aktyviai skatinamas dalyvauti visuomeninėje bendruomenės veikloje. Kiekvieną rugpjūčio antradienio ir ketviradienio vakarą Butrimonių bendruomenės centre vyko bendravimo ir filmų peržiūrų vakarai, kurių esmė – sudaryti sąlygas  Butrimonių seniūnijos jaunimui įdomiai ir turiningai leisti laiką.

Trečiadieniais ir penktadieniais vyko sporto varžybos. Jaunuoliai žaidė stalo tenisą, tai sportas ir žaidimas viename! Šis žaidimas ne tik lavina pastabumą, koordinaciją, reakciją, bet ir suteikia daug teigiamų emocijų. Pirmyn atgal lekiantis kamuoliukas ir sėkmingo smūgio azartas – štai kas skatina vėl grįžti prie tinkleliu padalinto stalo ir žaisti iš naujo!  2020 m. rugpjūčio 14 d. įvyko stalo teniso varžybos. Draugiškoje atmosferoje varžėsi Butrimonių bendruomenės centro, Dailidžių bendruomenės centro ir Šalčininkų miesto jaunimas.

2020 m. spalio 16 d. buvo organizuota seniūnijos Senjoro diena (jaunimas koncertavo senjorams).

Jaunimo geometrijos, fizikos ir matematikos gebėjimams lavinti buvo įsigytas biliardinis stalas, kurio žaidimas puikiai grūdina charakterį, verčia analizuoti ir logiškai mąstyti. Žaidžiant biliardą, galima išmokti priimti savarankiškus sprendimus ir čia pat suprasti, ar jie buvo pasirinkti tinkamai. Gaila, kad dėl COVID 19  pandemijos nepavyko laiku organizuoti mokymus ir biliardo turnyrą. Veiklos perkeliamos vėlesniam laikotarpiui (kai baigsis karantinas).

Vaikai linksmai leido laiką žaidimų kambaryje, įkurtame Butrimonių bendruomenės centre, žaidė stalo futbolą, piešė įvairiausius piešinius, spalvino, remdamiesi savo vaizduote lipdė iš plastelino įvairiausius darbelius. Vyresnio amžiaus vaikai noriai  žaidė šaškėmis,  kaip žinoma, šis žaidimas yra intelektualinis sportas, kurį žaidžia du asmenys.

Norime padėkoti Šalčininkų rajono savivaldybei už projekto finansavimą, o Butrimonių, Dailidžių ir Jančiunų bendruomenės jaunimui ir vaikams už gražų bendradarbiavimą, aktyvų dalyvavimą visose veiklose ir gerą nuotaiką. Tikimasi projekto tęstinumo ir ilgalaikio teigiamo poveikio bei naudos visuomenei.

Butrimonių bendruomenės centro informacija