Išvyka po Šalčininkų rajoną

20160907_103015

Butrimonių bendruomenės centras  (BBC) laimėjo 2016 metų bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimo atrankos konkursą, organizuotą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Projektas ,,Padarykime savo gyvenimą šviesesnį“ sulaukė  paramos, kuri suteikė galimybę organizuoti daugiau veiklų, skatinančių bendruomeniškumą, savanorystę  ir seniūnijos gyventojų  tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Viena iš tokių veiklų – mūsų senjorų ir mažiau turinčių galimybių žmonių supažindinimas su Šalčininkų rajono įžymesnėmis geografinėmis ir istorinėmis vietovėmis.

Rugsėjo 7 d. Butrimonių bendruomenės centro iniciatyva  20 asmenų grupė dalyvavo išvykoje po Šalčininkų rajoną. Daugelis  ekskursantų pirmą kartą  turėjo galimybę išgirsti Pavlovo Respublikos gyvavimo istoriją ir pasižvalgyti buvusio statinio teritorijoje. Keliaudami po įžymesnes rajono vietoves išvykos dalyviai buvo pakviesti  susipažinti  su Mikniškių provoslavų bendruomenės gyvenimo ypatumais ir išklausyti įdomaus bei intriguojančio pasakojimo, kaip XX a. pradžioje bendruomenė kūrėsi ir išliko iki šių dienų.   Pats  svarbiausias išvykos  akcentas –  aplankyti Šalčininkų rajono garbės pilietės, liaudies tapytojos,  Anos Krepštul muziejų Tabariškėse. Čia įkurtame muziejuje viskas mena dailininkę: jos tapytų  ir siuvinėtų paveikslų paroda, įvairia technika kurti rankų  darbo tekstilės darbai. Ypač visus sudomino autentiškas dailininkės darbo kambarys. Ši kelionė buvo ne tik pažintis su garsesnėmis rajono vietomis, bet ir puiki proga Butrimonių seniūnijos žmonėms pabendrauti, pasidalinti  susikaupusiomis emocijomis  bei praplėsti savo akiratį.
 

Teresa Savel,
Butrimonių bendruomenės centro pirmininkė