Jaunimo stovykla Butrimonyse

od9-47297

40 jaunų asmenų grupė iš Opus Dei (Lenkija) kuruojamų klubų dalyvavo stovykloje Butrimonyse. Šios stovyklos išskirtinumas – tai tarptautinė stovykla, kurios programos pagrindas yra darbas.

– Paprastai tai sudaro pagalbiniai kokio nors socialinės gerovės centro, bažnyčios arba visuomenei naudingo objekto statybos ar remonto darbai. Tai galėtų būti ir pagalba vyresnio amžiaus ar vienišiems žmonėms. Mūsų klubų veikla grindžiama šventumu kasdieniniame gyvenime. Šventumas gali pasireikšti įvairiomis formomis, bet visos jos veda link vieno – gerumo. Darbai ir įprastos aplinkybės tai proga susitikti su Dievu, tarnauti kitiems ir gerinti visuomenę, – kalbėjo stovyklos vadovas iš Ščecino Pavel Blaževič.

Dviejų savaičių viešnagės Šalčininkų rajone metu jaunimas kartu su mokytojais dirbo Butrimonių ir Pabarės bažnyčių teritorijose. Tai jų dėka buvo atnaujinti antkapiai, padažytos tvoros, varpinė, kryžiai. Negana to, vaikinai iš Lenkijos padėjo tvarkymo darbuose daugiavaikėms šeimoms, vienišiems žmonėms, Butrimonių vaikams vedė chemijos ir fizikos užsiėmimus, žurnalistikos ir kalvystės mokymus. Neatsiejama dienos dalis buvo malda.

Savaitgalį jaunimas praleido stovykloje, Rūdninkų girioje, kur dalyvaujant Kristinai Slavinskai susipažino su šio rajono kampelio istorija. Maža to, viešnagė buvo vainikuota pasisėdėjimu prie laužo kartu su sporto draugijos „Sokol” Šalčininkų ir Baltosios Vokės skyrių nariais.

od9-47297