Kalėdinių giesmių metas Dailidėse

 

Šiandien Dailidžių kaimo (Butrimonių sen.) bendruomenė tradiciškai rinkosi buvusios mokyklos patalpose. Apie dešimt metų joje nebevyksta pamokos, tačiau pastatas tarnauja vietos bendruomenei. Čia aktyviai renkasi gyventojai, organizuojami religiniai susitikimai. Bendruomenės pastangomis susitikimams pritaikytos patalpos, yra virtuvėlė, o šalia buvusios mokyklos pastato puikuojasi vaikų žaidimų aikštelė ir lauko treniruokliai, kurie tarnauja kaimo bendruomenei.

Šiandien vietos gyventojai rinkosi į tradicinį kalėdinį susitikimą, pasveikino vieni kitus su praėjusiomis ir ateinančiomis šventėmis. Į vietos bendruomenės susitikimą atvyko Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo.

– Gyvename laikydamiesi religinio kalendoriaus, todėl tokie susitikimai mums visiems svarbūs. Turime galimybę susitikti ir dalintis gražiomis akimirkomis. Švenčių proga linkiu Jums, pirmiausia, sveikatos. Linkiu Jums būti stipria ir lyderiaujančia bendruomene. Linkiu, kad būtumėte aktyvūs ir puoselėtumėte buvimo kartu tradiciją. Nepaisant to, kad nesate didelė gyvenvietė, esate labai vieningi ir draugiški. Tegul susitikimų nepritrūksta, – kalbėjo G. Jurgo.

 
 

Seniūnė Vanda Belska pabrėžė, kad Dailidžių bendruomenė ne šiai susitinka, ji yra labai darbšti ir iniciatyvi. Prieš šventes žmonės pagalvojo, kad patalpose, kuriose susitiks per šventes, trūksta jaukumo, todėl savo jėgomis jie pakeitė tapetus, perdažė grindis, seniūnija tik suteikė medžiagas. Vanda Belska dėkojo gyventojams už bendrystę ir linkėjo gražiausių svajonių išsipildymo, sveikatos ir sėkmingų ateinančių metų.

Dailidžių bendruomenės pirmininkas ir Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narys Tadeuš Rudzis pasveikino bendruomenės narius su artėjančiais naujaisiais metais.

– Prieš kelias dienas dalijomės kalėdaičiais prie Kūčių stalo kiekvienas savo šeimose, o šiandien palinkėkime geros kloties kaimynams, draugams, bičiuliams. Naudodamasis proga norėčiau padėkoti Šalčininkų rajono savivaldybei už mūsų projektų rėmimą. Lauko treniruokliai įrengti projekto ir Šalčininkų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Šiemet dar įrengėme ir vaikų žaidimų aikštelę, paramą skyrė Šalčininkų rajono savivaldybė. Dėkoju seniūnijai, kad įvertimo mūsų pastangas remontuojant šią salė, tačiau tai irgi savivaldybės lėšos, mes tik prisidėjome darbu. Gerų ir sėkmingų ateinančių metų mums visiems, ir taikos pasaulyje, – pasakė T. Rudzis.

 
 
 

Kalėdinis susitikimas be kalėdinių giesmių? Šiandien jas atliko Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos dainų ir šokių ansamblio „Solčanka“ choras. Gražus merginų dainavimas papuošė susitikimą tradicinėmis giesmėmis, tad gyventojai gali dainuoti kartu su atlikėjais.

Dailidžių gyventoja Halina Galaburda kreipėsi į savo kaimynus pabrėždama Kalėdų šventės svarbą kiekvienam tikinčiajam. Jos teigimu, šių švenčių reikšmę reikia išsaugoti ne tik oktavos dienomis, tačiau puoselėti kiekvieną metų dieną. Moteris linkėjo tikėti viltimi ir taika visame pasaulyje.

Paėmę į rankas kalėdaičius Dailidžių gyventojai ištarė vieni kitiems sveikinimo žodžius, linkėjo sėkmingų ir prasmingų ateinančių metų, kalbėjo apie nuveiktus darbus ir ateities planus.