KOKIOS JONINĖS BE LIETAUS

36335649_1923323414386408_6388449035992170496_n

Liaudies išmintis sako, kad Joninių be lietaus nebūna. Taip šiais metais ir atsitiko – po dviejų mėnesių be lašo lietaus Butrimonyse, birželio 24 d. prie  Rakliškių tvenkinio artistai ir publika šventė Jonines lyjant lietui. Nepaisydami nepalankaus oro, visi susirinkusieji buvo nusiteikę nuotaikingai. Šventės dalyvių laukė Joninių laužas, šokiai, koncertas, o mažiausių šventės dalyvių – tik jiems skirtos pramogos.

Šį kartą Rakliškėse koncertavo liaudies dainų ir šokių ansamblis „Eišiščane“, Šalčininkų neįgaliųjų draugijos ansamblis „Dainuok, širdele“, Šalčininkų baltarusių centro kolektyvas „Radunica“ ir dainų ir šokių ansamblis „Lidčanka“ iš Baltarusijos. Iškilmingai buvo pasveikinti varduvininkai. Jiems įteiktos  dovanos. Vaikams buvo  proga pasidžiaugti šuoliukais batute, pasmaguriauti cukraus vata ir kukurūzų spragėsiais. Netrūko ir sotesnių patiekalų: šventės dalyviams buvo siūloma paragauti  plovo, ant grotelių keptų dešrelių bei kopūstų troškinio.

Joninių šventę šiais metais parėmė  Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, kuri skyrė paramą Butrimomių bendruomenės centro projektui „Tradicijų kaleidoskopas”, Butrimonių seniūnijos verslininkai ir ūkininkai: Tadeuš Rudzis, Oleg Belskij, Alicija Bandalevič.  Dar kartą įsitikinome, kad susitelkę galime daug nuveikti. Nuoširdžiai dėkojame Butrimonių seniūnijai, Jančiūnų laisvalakio centrui, Šalčininkų kultūros centrui už bendrų veiklų įgyvendinimą ir sklandų bendradarbiavimą.

Butrimonių  bendruomenės  centro  pirmininkė  Teresa  Savel