Meno terapijos

 

“Menas-tai vienintelė universali kalba, kurią sukūrė žmonija” Erich From

 

Meno terapijos užsiėmimuose taikomi metodai pabrėžia kūrybinio proceso svarbą. Būtent kūrybinio proceso išgyvenimas, atradimų džiaugsmas kelia vaikų savivertę, skatina dėmesio koncentraciją, savivoką, vysto kūrybiškumą, emocinį intelektą. Kūrybinis procesas leidžia kūno įsisąmoninimą per jutiminius procesus. Įvairūs pojūčiai, ritmas, judesiai, klausymasis, žiūrėjimas primena apie turimą patirtį ir taip pat leidžia kaupti naujus išgyvenimus. Patirtinis mokymasis vaikams veiksmingiausias, kai tiesiog jis patiria, o ne gauna kažkieno patirtį, kaip tinkamą (daryk taip ir ne kitaip, nes aš geriau žinau). Vaikai, kurie augo leidimo patirti aplinkoje, vėliau moka pasirinkti ir žino ko nori.

 

2020 m. rugsėjo  7 – 11 d. Butrimonių bendruomenės centre vyko nemokami meno terapijos užsiėmimai vaikams, kuriuos vedė Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, kvalifikuota dailės terapijos ir geštalto terapijos praktikė. Bendruomenės centras bendradarbiavo su Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Užsiėmimai finansuojami iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

 

Veikla vykdoma pagal projektą „Sveikatos ugdymo priemonių gerinimas Šalčininkų rajone“. Projekto tikslas – padidinti Šalčininkų rajono tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius. Meno terapijos užsiėmimuose dalyvavo Butrimonių seniūnijos vaikai.

 

Užsiėmimų metu buvo naudojamos įvairios dailės priemonės: dažai, pirštų dažai, pieštukai, kreidelės, molis, įvairaus dydžio popierius ir kt. Kiekviena priemonė turi skirtingas fizikines savybes, todėl jų sensorinis poveikis yra skirtingas.

 Kiekvienas užsiėmimas turėjo vis kitą temą. Temos skirtos buvo savivokos stiprinimui, emocijų pažinimui ir įvardinimui, dėmesio lavinimui ir kt.

Vaikai labai smagiai praleido laiką užsiėmimų metų liko patenkinti visa programa, ypač vadove, kuri dirbo su jais, visi labai tarpusavyje susidraugavo.