SIEKIAI IR POKYČIAI BENDRUOMENĖS CENTRE

Laisva, ugninga, nežabota
Kliūčių, jaunyste, nežinai!
Į ateities žavingus plotus

Pirmyn veržiesi amžinai.

(Jonas Aistis, ištrauka iš eilėraščio „Jaunystė“)

 

Šiandien mūsų seniūnijos jaunimą galima būtų apibūdinti kaip veržlų, norintį daug pasiekti, aktyvų ir tikrai pilietišką. Jaunas žmogus − veržlus, bet jis susiduria su kliūtimis, kurios neleidžia iki galo prasiveržti. Turėtume nebijoti jam leisti daryti tai, ką jis planuoja, tada viskas būtų kur kas paprasčiau.

Mūsų seniūnijos jaunimas nėra tik mūsų ateitis, jis yra tikrų tikriausia dabartis, kurią turime auginti ir suteikti visas įmanomas sąlygas tobulėti ir kurti tokią mūsų bendruomenės ateitį, apie kurią visi svajojame.

2020 m. gegužės 28 d. BBC ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracija pasirašė  sutartį Nr. GS(9.3.2)-270 dėl jaunimo projekto ,,Draugiškai veikim, bendraukim ir siekim“ veiklos  įgyvendinimo.

Rugpjūčio mėnesį Butrimonių bendruomenės centras dalinai įgyvendino projekto tikslą, organizuodamas filmų vakarus jaunimui, animacinių filmukų popietes mažiesiems lankytojams bei teniso turnyrą.

2020 m. rugpjūčio 11, 18 ir 25 dienomis bendruomenės centre mūsų mažieji seniūnijos gyventojai smagiai leido laiką žiūrėdami animacinius filmukus jaukioje, linksmoje atmosferoje, o rugpjūčio 13, 20 ir 27 dienomis šiltoje ir jaukioje atmosferoje seniūnijos jaunimas žiūrėjo filmus.

2020 m. rugpjūčio 14 d. įvyko stalo teniso varžybos. Draugiškoje atmosferoje varžėsi Butrimonių bendruomenės centro, Dailidžių bendruomenės centro ir Šalčininkų miesto jaunimas.

Rugsėjo mėnesį mūsų jauniausieji gyventojai taip pat neliks be veiklos. Mėnesio pradžioje yra organizuojami meno terapijos užsiėmimai, tuomet vaikai smagiai leis laiką, pažins save, sužinos savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Tam nereikia mokėti piešti, tapyti, lipdyti, vaidinti ar būti kitų meninių išraiškų formų žinovu.

Bus organizuojamos sporto varžybos,  jaunimas galės išbandyti savo jėgas dar kartą  prie teniso stalų, futbolo varžybose bei  pradedantiesiems bus organizuotas  biliardo stalo žaidimo pradžiamokslis, kurio įranga buvo finansuota Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos lėšomis. Jaunimas galės išbandyti jėgas žaisdamas  šį smagų žaidimą. Biliardo žaidimas puikiai lavina jaunimo geometrijos, fizikos ir matematikos gebėjimus, grūdina charakterį, verčia analizuoti ir logiškai mąstyti. Žaidžiant biliardą, galima išmokti priimti savarankiškus sprendimus ir čia pat suvokti, ar jie buvo pasirinkti tinkamai.

Esame dėkingi Šalčininkų rajono savivaldybei už paramą įgyvendinant projektą, kuris visapusiškai naudingas seniūnijos gyventojams.