Sveikata, aktyvumas ir veiklumas, tai mūsų kasdienybė

Jaunimo sveikata, formuojant sveiką visuomenę – aukščiausia vertybė. Jaunimo fizinis išsivystymas, branda, fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimas, tinkamos gyvenimo kokybės užtikrinimas ypač priklauso nuo vieno iš svarbiausių jaunimo gyvensenos komponentų – fizinio aktyvumo.

Norėdamas pagerinti jaunų žmonių aktyvumą, veiklumą, sveikatos stiprinimą, Butrimonių bendruomenės centras (BBC) pateikė paraišką jaunimo projektui ,,Sveikata, aktyvumas ir veiklumas, tai mūsų kasdienybė”. 2021 m. kovo 25 d.  Jaunimo projekto veiklos įgyvendinimo sutartį Nr. GS(9.3.2)-92 pasirašė BBC ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracija Šio projekto pagrindinis tikslas-suteikti prasmingos veiklos ir saugaus, turiningo laisvalaikio savirealizacijos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms, palengvinti ir pagerinti jų integraciją ir gyvenamąją aplinką. Formuoti jaunimo pagarbos sau ir kitiems kultūrą. Projektui skirta param1 – 1200 eurų. 

Nuo gegužės mėnesio Butrimonių bendruomenės centras dalinai pradėjo įgyvendinti projekto tikslą, organizuodamas filmų vakarus jaunimui, karaokė vakarus jaunimui bei lankytojams, teniso turnyrą, biliardo žaidimo varžybas bei mini futbolo varžybas.

2021 m. gegužė-lapkritis mūsų bendruomenės centre vyko akcija ,, Padėk mažąjam draugui‘‘, kur mūsų jaunimas Butrimonių bendruomenės centre aktyviai ir labai noriai teikė pagalbą mažiausiems seniūnijos gyventojams, kuriems reikėjo pagalbos užsiėmimuose, žaidimuose, ugdymo srityje ir t.t..

Vaikai linksmai leido laiką žaidimų kambaryje, įkurtame Butrimonių bendruomenės centre, žaidė stalo futbolą, piešė įvairiausius piešinius, spalvino, remdamiesi savo vaizduote lipdė iš plastilino įvairiausius darbelius. Vyresnio amžiaus vaikai noriai  žaidė šaškėmis,  kaip žinoma, šis žaidimas yra intelektualinis sportas, kurį žaidžia du asmenys. 

Gegužės 12 dieną 17.00 val. Butrimonių bendruomenės centre įvyko  ,, Stalo teniso ’’ turnyras, kurio metu Butrimonių seniūnijos jaunimas varžėsi draugiškose varžybose. Dėl nugalėtojų apdovanojimo varžėsi 10 stalo teniso žaidimo jaunų mėgėjų.

Gegužės 19 dieną, Butrimonių bendruomenės centre vyko biliardo turnyras. Varžybose dalyvavo mūsų seniūnijos jaunimas. Turnyre žaidė 11 Butrimonių seniūnijos jaunų žmonių .

2021 m. gegužės 26 d. įvyko mini futbolo varžybos, kur mūsų jaunimas aktyviai dalyvavo žaidime ir varžėsi tarpusavyje. 

Po ilgos ir atkaklios kovos, žaidėjai buvo apdovanoti ir galėjo kartu pasidžiaugti gražiu žaidimu.

2021 m. birželio 26- 27 d. Butrimonių seniūnijos dienos – tai jau tradicija tapęs renginys, kur jaunimas aktyviai dalyvavo ir koncertavo renginyje seniūnijos gyventojams, bei svečiams. Renginio metu savo jėgas 2021m. birželio 26 d. Butrimonių seniūnijoje prie Rakliškių tvenkinio vyko sporto rungtynės seniūnijos taurei laimėti, kur jaunimas galėjo išbandyti savo jėgas ir gabumus.

Visą birželio mėnesį vykdant numatytas projekto veiklas jaunimas buvo aktyviai skatinamas dalyvauti visuomeninėje bendruomenės veikloje. Kiekvieną birželio antradienio ir penktadienio vakarą Butrimonių bendruomenės centre vyko bendravimo ir filmų peržiūrų vakarai, karaokė vakarai, kurių esmė – sudaryti sąlygas  Butrimonių seniūnijos jaunimui įdomiai ir turiningai leisti laiką.

Fiziniam aktyvumui ir formai palaikyti treniruoklių salėje Butrimonių bendruomenės centre truko hantelių, kuriuos projekto įgyvendinimo dėka centras įsigijo.

Vienas svarbiausių Butrimonių seniūnijos – bendruomenės centro prioritetų yra bendruomenės sveikatos stiprinimas, todėl nuo 2021 m. rugsėjo 2 d. kiekvieną pirmadienį ir penktadienį, 19.30 val., čia vyksta fizinio aktyvumo užsiėmimai bendruomenės nariams. Aerobika yra fizinė veikla, kuri susideda iš aerobikos, tempimo ir jėgos lavinimo pratimų. Užsiėmimų tikslas buvo pagerinti lankstumą ir raumenų galią atliekant ritmingus kardio pratimus. Kartu su trenere Rita Vasilevskaja  per 45 minučių mūsų seniūnijos aktyvieji gyventojai bei jaunimas pasisėmia teigiamų emocijų ir pasimoka aerobikos pagrindų. Užsiėmimai vyksta bendradarbiaujant su Šalčininkų visuomenės sveikatos biuru.

Norime padėkoti Šalčininkų rajono savivaldybei už projekto finansavimą, o Butrimonių, Dailidžių ir Jančiūnų bendruomenių jaunimui ir vaikams už gražų bendradarbiavimą, aktyvų dalyvavimą visose veiklose ir gerą nuotaiką. Tikimasi projekto tęstinumo ir ilgalaikio teigiamo poveikio bei naudos visuomenei.

Butrimonių bendruomenės centro informacija